Klub pro obnovu Kolínské řepařské drážky

Klub pro obnovu Kolínské řepařské drážky

Co Vám nabízíme


Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem, taženým parní nebo dieselovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Menší počet lidí se může svézt též drezínou. Vlaky vyjíždí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 1. května do poloviny října. Navíc pak o Velikonocích, první víkend v prosinci na Čertovských jízdách, na Silvestra a na Nový rok.

Vyjíždí se vždy v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a 16 hodin. Dieselové prázdninové středy mají stejný jízdní řád od 9:45 do 16:00 hodin. K dispozici jsou 4 otevřené nebo 4 kryté vytápěné vagony podle počasí a 2 vagony pro vozíčkáře, kočárky a cyklisty.

Možnost jízdy drezínou směrem k obci Sendražice nebo do stanice Mýnek.

Jízdy na objednávku je možno sjednat na jakýkoliv den v týdnu.

Navštívit u nás v Sendražicích můžete muzeální expozici zaměřenou na historii Kolínské řepařské drážky, ostatních polabských řepařských drážek a na pěstování a zpracování řepy. Jízdu je možno přerušit a doplnit o procházku polabskou krajinou, houbaření, cyklistiku.
Trať je doplněna o naučnou stezku "Za historií řepařské drážky a okolí". Na zastávkách jsou herní prvky pro děti, posezení, na Výrovně s možností grilování v přírodě. K dispozici v nádražním areálu je parkoviště, bufet a dětské hřiště s trampolínou.


Těšíme se na Vaši návštěvu.